S4924R-153J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S4924R-153J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 618MA 800MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
45 @ 2.5MHz
Mount :
Surface Mount
Series :
S4924R
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Depth :
6.35mm
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Terminations :
2
Current Rating :
618mA
Published :
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Shielding :
yes
Packing Method :
TR, 13 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e1
Inductance :
15μH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
5.84mm
Material - Core :
Ferrite
Radiation Hardening :
No
Frequency - Self Resonant :
49MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Nonstandard
Pbfree Code :
yes
Current - Saturation :
300mA
Case/Size Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Max DC Current :
618mA
Termination :
SMD/SMT
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Number of Functions :
1
Test Frequency :
2.5MHz
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
45 Weeks
Q Factor :
45
Datasheets
S4924R-153J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD