S4924R-103J
Mfr.Part #
S4924R-103J
Description
FIXED IND 10UH 485MA 1.62OHM SMD
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
JESD-609 Code :
e1
Current Rating :
485mA
Tolerance :
±5%
Height :
5.84mm
Material - Core :
Iron
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
1.62Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Series :
S4924R
Depth :
6.35mm
Inductance :
10μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
7.9MHz
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Frequency - Self Resonant :
46MHz
Max DC Current :
485mA
Q @ Freq :
50 @ 7.9MHz
Datasheets
S4924R-103J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD