S4924-682J
Mfr.Part #
S4924-682J
Description
FIXED IND 6.8UH 610MA 1.02OHM SM
DC Resistance (DCR) :
1.02Ohm Max
Max DC Current :
610mA
Current Rating :
610mA
Tolerance :
±5%
Material - Core :
Iron
Inductance :
6.8μH
Depth :
6.35mm
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
7.9MHz
Height :
5.84mm
Q @ Freq :
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant :
55MHz
Datasheets
S4924-682J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD