S4924-333H
Mfr.Part #
S4924-333H
Description
FIXED IND 33UH 471MA 1.37OHM SMD
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q Factor :
45
Q @ Freq :
45 @ 2.5MHz
DC Resistance (DCR) :
1.37Ohm Max
Depth :
6.35mm
Material - Core :
Ferrite
Inductance :
33μH
Test Frequency :
2.5MHz
Height :
5.84mm
JESD-609 Code :
e0
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
2
Current - Saturation :
160mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
45
Current Rating :
471mA
Tolerance :
±3%
Frequency - Self Resonant :
34MHz
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Max DC Current :
471mA
Datasheets
S4924-333H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD