S470K25SL0N6UJ6R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S470K25SL0N6UJ6R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 1KV SL RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.256Dia 6.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47pF
Series :
S
Lead Pitch :
5.0038mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lead Style :
Straight
Termination :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial, Disc
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Mounting Type :
Through Hole
Lead/Base Style :
Straight
Temperature Coefficient :
SL
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
S470K25SL0N6UJ6R
Vishay S470K25SL0N6UJ6R
S 47pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% SL 0.256Dia 6.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc