S42B0C-P12MFG0-750S
Mfr.Part #
S42B0C-P12MFG0-750S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG, SZ 2, SER B,
Cable Opening :
0.276" ~ 0.295" (7.00mm ~ 7.50mm)
Current Rating :
7.5 A
Number of Contacts :
12 Contact
Current Rating (Amps) :
7.5A
Voltage Rating :
400V
Base Product Number :
S42B0C-P
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Series :
ODU MINI-SNAP? B
Number of Positions :
12
IP68
RoHS :
Details
Datasheets
S42B0C-P12MFG0-750S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 12 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S42B0C-P12MFG0-750S Overview
S42B0C-P12MFG0-750S Features
ODU MINI-SNAP? B series
S42B0C-P12MFG0-750S Applications
There are a lot of ODU
S42B0C-P12MFG0-750S Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER