S32F1C-P19MFG0-3500
Mfr.Part #
S32F1C-P19MFG0-3500
Description
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ2
Voltage Rating :
300V
Current Rating (Amps) :
7.5A
Cable Opening :
0.118" ~ 0.138" (3.00mm ~ 3.50mm)
Number of Contacts :
19 Contact
Current Rating :
7.5 A
Number of Positions :
19
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Datasheets
S32F1C-P19MFG0-3500
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 19 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 1 Push-Pull
S32F1C-P19MFG0-3500 Overview
S32F1C-P19MFG0-3500 Features
ODU MINI-SNAP? F series
S32F1C-P19MFG0-3500 Applications
There are a lot of ODU
S32F1C-P19MFG0-3500 Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER