S23K0C-P30MFG0-750S
Mfr.Part #
S23K0C-P30MFG0-750S
Description
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ3
Number of Contacts :
30 Contact
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Number of Positions :
30
Current Rating (Amps) :
7.5A
Termination :
Solder Cup
Current Rating :
7.5 A
Cable Opening :
0.276" ~ 0.295" (7.00mm ~ 7.50mm)
Termination Style :
Solder
Voltage Rating :
300V
Datasheets
S23K0C-P30MFG0-750S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 30 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S23K0C-P30MFG0-750S Overview
S23K0C-P30MFG0-750S Features
ODU MINI-SNAP? K series
S23K0C-P30MFG0-750S Applications
There are a lot of ODU
S23K0C-P30MFG0-750S Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER