S23K0C-P30MFG0-500S
Mfr.Part #
S23K0C-P30MFG0-500S
Description
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ3
Termination Style :
Solder
Current Rating :
7.5 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Number of Positions :
30
Current Rating (Amps) :
7.5A
Cable Opening :
0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Number of Contacts :
30 Contact
Voltage Rating :
300V
Termination :
Solder Cup
Datasheets
S23K0C-P30MFG0-500S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 30 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S23K0C-P30MFG0-500S Overview
S23K0C-P30MFG0-500S Features
ODU MINI-SNAP? K series
S23K0C-P30MFG0-500S Applications
There are a lot of ODU
S23K0C-P30MFG0-500S Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER