S23K0C-P22PFG0-020S
Mfr.Part #
S23K0C-P22PFG0-020S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 2, SZ 3,
Number of Positions :
22
ODU MINI-SNAP
RoHS :
Details
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Voltage Rating :
333V
Current Rating :
7.5 A
Current Rating (Amps) :
7.5A
Termination Style :
Crimp
Termination :
Crimp
ODU USA
Number of Contacts :
22 Contact
Cable Opening :
0.358" ~ 0.413" (9.10mm ~ 10.50mm)
Datasheets
S23K0C-P22PFG0-020S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 22 Positions Crimp Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S23K0C-P22PFG0-020S Overview
S23K0C-P22PFG0-020S Features
ODU MINI-SNAP? K series
S23K0C-P22PFG0-020S Applications
There are a lot of ODU
S23K0C-P22PFG0-020S Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER