S21LAC-P08MFG0-520S
Mfr.Part #
S21LAC-P08MFG0-520S
Description
CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Number of Positions :
8
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Gold
ODU S21LAC-P08MFG0-520S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 8 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
S21LAC-P08MFG0-520S Overview
S21LAC-P08MFG0-520S Features
ODU MINI-SNAP® L series
S21LAC-P08MFG0-520S Applications
There are a lot of ODU
S21LAC-P08MFG0-520S Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER