S21L0C-P03MPH0-320S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S21L0C-P03MPH0-320S
Manufacturer
ODU
Description
CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Manufacturer :
ODU
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Factory Lead Time :
5 Weeks
Fastening Type :
Push-Pull
Applications :
Industrial, Medical, Military, Testing Equipment and Measurement
Shell Finish :
Chrome over Nickel
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Shielding :
Shielded
Color :
Silver
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Insert Material :
Polyetheretherketone (PEEK)
Orientation :
Packaging :
Bulk
Cable Opening :
0.079 ~ 0.126 (2.00mm ~ 3.20mm)
Contact Finish - Mating :
Gold
Backshell Material, Plating :
Brass, Chrome over Nickel
Shell Material :
Brass
Connector Type :
Plug, Male Pins
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Ingress Protection :
IP50 - Dust Protected
Feature :
Backshell, Strain Relief
Shell Size - Insert :
1
Termination :
Solder Cup
Number of Positions :
3
Series :
ODU MINI-SNAP® L
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ODU S21L0C-P03MPH0-320S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 3 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
S21L0C-P03MPH0-320S Overview
S21L0C-P03MPH0-320S Features
ODU MINI-SNAP® L series
S21L0C-P03MPH0-320S Applications
There are a lot of ODU
S21L0C-P03MPH0-320S Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER