S21L0C-P07MFG0-320S
Mfr.Part #
S21L0C-P07MFG0-320S
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Feature :
Backshell, Strain Relief
Shielding :
Shielded
Cable Opening :
0.079 ~ 0.126 (2.00mm ~ 3.20mm)
Packaging :
Termination :
Solder Cup
Number of Positions :
7
Orientation :
Factory Lead Time :
5 Weeks
ODU S21L0C-P07MFG0-320S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
S21L0C-P07MFG0-320S Overview
S21L0C-P07MFG0-320S Features
ODU MINI-SNAP® L series
S21L0C-P07MFG0-320S Applications
There are a lot of ODU
S21L0C-P07MFG0-320S Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER