S21KAC-P16MCC0-250S
Mfr.Part #
S21KAC-P16MCC0-250S
Description
CONN PLUG MALE 16P GOLD SLDR CUP
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Positions :
16
Cable Opening :
0.079 ~ 0.098 (2.00mm ~ 2.50mm)
Silver
ODU S21KAC-P16MCC0-250S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 16 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
S21KAC-P16MCC0-250S Overview
S21KAC-P16MCC0-250S Features
ODU MINI-SNAP® K series
S21KAC-P16MCC0-250S Applications
There are a lot of ODU
S21KAC-P16MCC0-250S Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER