S21KAC-P14MCC0-200S
Mfr.Part #
S21KAC-P14MCC0-200S
Description
CONN PLUG MALE 14P GOLD SLDR CUP
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Factory Lead Time :
5 Weeks
Cable Opening :
0.059 ~ 0.079 (1.50mm ~ 2.00mm)
Number of Positions :
14
1 (Unlimited)
ODU S21KAC-P14MCC0-200S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk A Push-Pull
S21KAC-P14MCC0-200S Overview
S21KAC-P14MCC0-200S Features
ODU MINI-SNAP® K series
S21KAC-P14MCC0-200S Applications
There are a lot of ODU
S21KAC-P14MCC0-200S Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER