S21K0C-P10MCC0-650S
Mfr.Part #
S21K0C-P10MCC0-650S
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Stock
2
In Stock :
2
Orientation :
0
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Number of Positions :
10
Cable Opening :
0.236 ~ 0.256 (6.00mm ~ 6.50mm)
1 (Unlimited)
ODU S21K0C-P10MCC0-650S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
S21K0C-P10MCC0-650S Overview
S21K0C-P10MCC0-650S Features
ODU MINI-SNAP® K series
S21K0C-P10MCC0-650S Applications
There are a lot of ODU
S21K0C-P10MCC0-650S Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER