S21K0C-P10MCC0-450S
Mfr.Part #
S21K0C-P10MCC0-450S
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Stock
2
In Stock :
2
Orientation :
0
Cable Opening :
0.157 ~ 0.177 (4.00mm ~ 4.50mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Number of Positions :
10
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ODU S21K0C-P10MCC0-450S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
S21K0C-P10MCC0-450S Overview
S21K0C-P10MCC0-450S Features
ODU MINI-SNAP® K series
S21K0C-P10MCC0-450S Applications
There are a lot of ODU
S21K0C-P10MCC0-450S Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER