S21K0C-P10MCC0-200S
Mfr.Part #
S21K0C-P10MCC0-200S
Description
CONN PLUG MALE 10P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.059 ~ 0.079 (1.50mm ~ 2.00mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Number of Positions :
10
ROHS3 Compliant
ODU S21K0C-P10MCC0-200S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
S21K0C-P10MCC0-200S Overview
S21K0C-P10MCC0-200S Features
ODU MINI-SNAP® K series
S21K0C-P10MCC0-200S Applications
There are a lot of ODU
S21K0C-P10MCC0-200S Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER