S21K0C-P08MFG0-200S
Mfr.Part #
S21K0C-P08MFG0-200S
Description
CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
Number of Positions :
8
Cable Opening :
0.059 ~ 0.079 (1.50mm ~ 2.00mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
1
ODU S21K0C-P08MFG0-200S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 8 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
S21K0C-P08MFG0-200S Overview
S21K0C-P08MFG0-200S Features
ODU MINI-SNAP® K series
S21K0C-P08MFG0-200S Applications
There are a lot of ODU
S21K0C-P08MFG0-200S Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER