S21K0C-P04MJG0-350S
Mfr.Part #
S21K0C-P04MJG0-350S
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Cable Opening :
0.118 ~ 0.138 (3.00mm ~ 3.50mm)
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Number of Positions :
4
Shielded
ODU S21K0C-P04MJG0-350S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk 0 Push-Pull
S21K0C-P04MJG0-350S Overview
S21K0C-P04MJG0-350S Features
ODU MINI-SNAP® K series
S21K0C-P04MJG0-350S Applications
There are a lot of ODU
S21K0C-P04MJG0-350S Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER