S21F1C-P07MFG0-350S
Mfr.Part #
S21F1C-P07MFG0-350S
Description
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ1
Cable Opening :
0.118" ~ 0.138" (3.00mm ~ 3.50mm)
Number of Contacts :
7 Contact
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Number of Positions :
7
Voltage Rating :
333V
Current Rating (Amps) :
7.5A
Datasheets
S21F1C-P07MFG0-350S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 1 Push-Pull
S21F1C-P07MFG0-350S Overview
S21F1C-P07MFG0-350S Features
ODU MINI-SNAP? F series
S21F1C-P07MFG0-350S Applications
There are a lot of ODU
S21F1C-P07MFG0-350S Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER