S21F1C-P05PJG0-600S
Mfr.Part #
S21F1C-P05PJG0-600S
Description
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 2, SZ 1,
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Cable Opening :
0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
Termination :
Crimp
Number of Positions :
5
Voltage Rating :
450V
Shell Size, MIL :
Current Rating (Amps) :
7.5A
Datasheets
S21F1C-P05PJG0-600S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 5 Positions Crimp Gold Chrome over Nickel 1 Push-Pull
S21F1C-P05PJG0-600S Overview
S21F1C-P05PJG0-600S Features
ODU MINI-SNAP? F series
S21F1C-P05PJG0-600S Applications
There are a lot of ODU
S21F1C-P05PJG0-600S Circular Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER