S20L0C-P09MCC0-220S
Mfr.Part #
S20L0C-P09MCC0-220S
Description
CONN PLUG MALE 9P GOLD SLDR CUP
Circular Connector Assemblies
Feature :
Operating Temperature :
-40°C~120°C
Shell Material :
Brass
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Shielded
Termination :
Solder Cup
Cable Opening :
0.059 ~ 0.087 (1.50mm ~ 2.20mm)
Number of Positions :
9
Chrome over Nickel
Packaging :
Free Hanging (In-Line)
Factory Lead Time :
5 Weeks
ODU MINI-SNAP® L
ODU S20L0C-P09MCC0-220S
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel Bulk Push-Pull
S20L0C-P09MCC0-220S Overview
S20L0C-P09MCC0-220S Features
ODU MINI-SNAP® L series
S20L0C-P09MCC0-220S Applications
There are a lot of ODU
S20L0C-P09MCC0-220S Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER