S1DXM-A4C30M-DC24V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S1DXM-A4C30M-DC24V
Manufacturer
Panasonic
Description
RELAY TIME DELAY 30MIN 5A 250V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Time Delay Relays
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
Mounting Type :
Socketable
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Termination Style :
Plug In
Relay Type :
Mechanical Relay
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
On-Delay
Circuit :
4PDT (4 Form C)
Delay Time :
0.2 Sec ~ 30 Min
Voltage - Supply :
24VDC