S1DX-A4C60S-AC240V
Mfr.Part #
S1DX-A4C60S-AC240V
Description
RELAY TIME DELAY 60SEC 5A 250V
Delay Time :
3 Sec ~ 60 Sec
Function :
On-Delay
S1DX
Circuit :
4PDT (4 Form C)
Relay Type :
Mechanical Relay
Packaging :
Bulk
Termination Style :
Plug In
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Voltage - Supply :
220V~240VAC