S1DX-A4C3M-AC24V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S1DX-A4C3M-AC24V
Manufacturer
Panasonic
Description
RELAY TIME DELAY 3MIN 5A 250V
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Time Delay Relays
Relay Type :
Mechanical Relay
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Series :
S1DX
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination Style :
Plug In
Voltage - Supply :
24VAC
Function :
On-Delay
Mounting Type :
Socketable
RoHS Status :
RoHS Compliant
Delay Time :
0.1 Min ~ 3 Min
Published :
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC