S18LBXXPT
Mfr.Part #
S18LBXXPT
Manufacturer
Banner Engineering
Description
S18 EZ LIGHT - 18 MM - IP67S
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
Banner Engineering
Product Category :
Ingress Protection :
IP67, IP69K, NEMA 4X
Millicandela Rating :
0.6mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.71" (18.00mm)
Lens Color :
Ratings :
DC
Type :
LED
Features :
Current :
25mA
Lens Transparency :
Clear
Base Product Number :
S18LB
Panel Cutout Shape :
Round
Series :
S18L
Lamp Color :
Blue
Product Status :
Active
Viewing Angle :
Termination Style :
Screw Terminal
Lens Style :
Round with Flat Top
Voltage :
10V ~ 30V
Lens Size :
Package :
Box
Wavelength - Peak :
Datasheets
S18LBXXPT
Introducing Banner Engineering S18LBXXPT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:10V ~ 30V, S18LBXXPT pinout, S18LBXXPT datasheet PDF, S18LBXXPT amp .Beyond Banner Engineering S18LBXXPT ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.