S18DLGXXPT
Mfr.Part #
S18DLGXXPT
Manufacturer
Banner Engineering
Description
S18 DAYLIGHT VISIBLE EZ LIGHT -
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
Banner Engineering
Product Category :
Product :
S18L General Purpose Indicators
Illumination Color :
Green
Series :
S18L
Ratings :
DC
Voltage :
10V ~ 30V
Features :
Millicandela Rating :
2.3mcd
Termination Style :
Screw Terminal
Ingress Protection :
IP67, IP69K, NEMA 4X
Lens Size :
Product Status :
Active
Panel Cutout Dimensions :
0.71" (18.00mm)
Lens Style :
Round with Flat Top
Vf - Forward Voltage :
9 VDC to 30 VDC
Panel Cutout Shape :
Round
Base Product Number :
S18DL
Viewing Angle :
Operating Temperature Range :
- 40 C to + 60 C
Type :
LED
Current :
25mA
Lens Transparency :
Clear
Package :
Box
Wavelength - Peak :
Lens Color :
Lamp Color :
Green
Datasheets
S18DLGXXPT
Introducing Banner Engineering S18DLGXXPT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10V ~ 30V, Type:LED, S18DLGXXPT pinout, S18DLGXXPT datasheet PDF, S18DLGXXPT amp .Beyond Banner Engineering S18DLGXXPT ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.