S18DLGRYPQ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S18DLGRYPQ
Manufacturer
Banner Engineering
Description
INDICATOR DAYLIGHT GRN/RED
Stock
7
In Stock :
7
Manufacturer :
Banner Engineering
Product Category :
Lens Style :
Round with Flat Top
Termination Style :
Quick Connect
Voltage - Rated DC :
30V
Lens Color :
Green, Red, Yellow
Min Operating Temperature :
-40°C
Length :
35.7mm
Color :
Green, Red, Yellow
Voltage :
10V~30V
Current Rating :
25mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Millicandela Rating :
2.3mcd Green, 1.4mcd Red, 1.2mcd Yellow
Voltage - Rated :
30V
Lamp Color :
Panel Cutout Shape :
Round
Max Operating Temperature :
50°C
Published :
2012
Type :
LED
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Panel Cutout Dimensions :
0.709 (18.00mm)
Ratings :
DC
Ingress Protection :
IP67, IP69K, NEMA 4X
Lens Transparency :
Diffused
Number of Pins :
4
Datasheets
S18DLGRYPQ
Introducing Banner Engineering S18DLGRYPQ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10V~30V, Type:LED, Number of Pins:4, S18DLGRYPQ pinout, S18DLGRYPQ datasheet PDF, S18DLGRYPQ amp .Beyond Banner Engineering S18DLGRYPQ ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.