S1857SLP12NF
Mfr.Part #
S1857SLP12NF
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 1.9GHZ PANEL N TYPE FEML
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Factory Lead Time :
2 Weeks
Applications :
PCS
Frequency :
1.99GHz
Antenna Type :
Panel
Feature :
Cable - 305mm
Gain :
7DBI
Mount :
Surface Mount
Frequency (Center/Band) :
1.9GHz
RF/Microwave Device Type :
BASE STATION/BROADCAST TRANSMISSION ANTENNA
Power - Max :
25W
Height :
31.75mm
Frequency Group :
UHF 1GHz~2GHz
Frequency Range :
1.85GHz~1.99GHz
VSWR :
1.5
Number of Bands :
1
Reach Compliance Code :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
N Type Female
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Datasheets
S1857SLP12NF
1 Bands Panel UHF 1GHz~2GHz N Type Female 1.9GHz 7dBi Bulk PCS