S1857AMP72SMM
Mfr.Part #
S1857AMP72SMM
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 1.9GHZ PANEL CAB CHAS MT
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Package :
Bulk
Features :
Cable - 1.8m
Return Loss :
Antenna Type :
Panel
Power - Max :
75 W
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency Range :
1.85GHz ~ 1.99GHz
VSWR :
2
Applications :
PCS
Product Status :
Active
Mounting Type :
Chassis Mount
Series :
DirectLink™
Height (Max) :
5.701 (144.80mm)
Termination :
SMA Male
RF Family/Standard :
Gain :
7.5dBi
Number of Bands :
1
Base Product Number :
S1857AMP72
Frequency (Center/Band) :
1.9GHz
Ingress Protection :
Datasheets
S1857AMP72SMM
1 Bands Panel UHF (1GHz ~ 2GHz) Chassis Mount SMA Male 1.9GHz 7.5dBi 5.701 (144.80mm) PCS