S151K47SL0R63K0R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S151K47SL0R63K0R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 3KV SL RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.472Dia 12.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Published :
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Radial
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
Radial, Disc
Series :
S
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
SL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Capacitance :
150pF
Lead/Base Style :
Kinked
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
S151K47SL0R63K0R
Vishay S151K47SL0R63K0R
S 150pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% SL 0.472Dia 12.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc