S151K29S3NN63L6R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S151K29S3NN63L6R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 1KV S3N RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Composition :
Ceramic
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
S3N
Depth :
4mm
Lead Spacing :
0.252 6.40mm
Series :
S
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Package / Case :
Radial, Disc
Tolerance :
±10%
Lead/Base Style :
Straight
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lead Pitch :
6.4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.295Dia 7.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
S3N
Lead Diameter :
600 µm
Radiation Hardening :
No
Published :
Termination :
Radial
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.484 12.30mm
Lead Style :
Straight
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
S151K29S3NN63L6R
Vishay S151K29S3NN63L6R
S 150pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% S3N 0.295Dia 7.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc