S13K0C-P30MFG0-9000
Mfr.Part #
S13K0C-P30MFG0-9000
Voltage Rating :
300V
Number of Contacts :
30 Contact
Cable Opening :
0.335" ~ 0.354" (8.50mm ~ 9.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Number of Positions :
30
Shell Size, MIL :
Current Rating :
7.5 A
Datasheets
S13K0C-P30MFG0-9000
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 30 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S13K0C-P30MFG0-9000 Overview
S13K0C-P30MFG0-9000 Features
ODU MINI-SNAP? K series
S13K0C-P30MFG0-9000 Applications
There are a lot of ODU
S13K0C-P30MFG0-9000 Circular Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER