S13K0C-P10MPH0-5000
Mfr.Part #
S13K0C-P10MPH0-5000
Cable Opening :
0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Current Rating :
12 A
Voltage Rating :
450V
Number of Positions :
10
Current Rating (Amps) :
12A
Number of Contacts :
10 Contact
Datasheets
S13K0C-P10MPH0-5000
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S13K0C-P10MPH0-5000 Overview
S13K0C-P10MPH0-5000 Features
ODU MINI-SNAP? K series
S13K0C-P10MPH0-5000 Applications
There are a lot of ODU
S13K0C-P10MPH0-5000 Circular Connectors applications.
  • Instrumentation
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER