S12L0C-P19MFG0-6200
Mfr.Part #
S12L0C-P19MFG0-6200
Description
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ2
Metal
Current Rating :
7.5 A
Cable Opening :
0.197" ~ 0.244" (5.00mm ~ 6.20mm)
Number of Contacts :
19 Contact
Termination Style :
Solder
Current Rating (Amps) :
7.5A
Voltage Rating :
300V
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Termination :
Solder Cup
Number of Positions :
19
Datasheets
S12L0C-P19MFG0-6200
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 19 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S12L0C-P19MFG0-6200 Overview
S12L0C-P19MFG0-6200 Features
ODU MINI-SNAP? L series
S12L0C-P19MFG0-6200 Applications
There are a lot of ODU
S12L0C-P19MFG0-6200 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER