S12L0C-P08MJG0-3200
Mfr.Part #
S12L0C-P08MJG0-3200
Current Rating (Amps) :
7.5A
Termination :
Solder Cup
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Number of Contacts :
8 Contact
Voltage Rating :
500V
Cable Opening :
0.079" ~ 0.126" (2.00mm ~ 3.20mm)
Current Rating :
7.5 A
Termination Style :
Solder
Number of Positions :
8
Datasheets
S12L0C-P08MJG0-3200
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 8 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S12L0C-P08MJG0-3200 Overview
S12L0C-P08MJG0-3200 Features
ODU MINI-SNAP? L series
S12L0C-P08MJG0-3200 Applications
There are a lot of ODU
S12L0C-P08MJG0-3200 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER