S12L0C-P06MPN0-5200
Mfr.Part #
S12L0C-P06MPN0-5200
Voltage Rating :
366V
Termination :
Solder Cup
Number of Positions :
6
ODU USA
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Current Rating (Amps) :
15A
Number of Contacts :
6 Contact
Pin (Male)
Current Rating :
15 A
Cable Opening :
0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
Termination Style :
Solder
Datasheets
S12L0C-P06MPN0-5200
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 6 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S12L0C-P06MPN0-5200 Overview
S12L0C-P06MPN0-5200 Features
ODU MINI-SNAP? L series
S12L0C-P06MPN0-5200 Applications
There are a lot of ODU
S12L0C-P06MPN0-5200 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER