S12L0C-P05PPH0-9200
Mfr.Part #
S12L0C-P05PPH0-9200
Number of Contacts :
5 Contact
Subcategory :
Circular Connectors
Current Rating :
12 A
Termination Style :
Crimp
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Voltage Rating :
600V
Current Rating (Amps) :
12A
Termination :
Crimp
Cable Opening :
0.315" ~ 0.362" (8.00mm ~ 9.20mm)
Number of Positions :
5
Datasheets
S12L0C-P05PPH0-9200
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 5 Positions Crimp Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S12L0C-P05PPH0-9200 Overview
S12L0C-P05PPH0-9200 Features
ODU MINI-SNAP? L series
S12L0C-P05PPH0-9200 Applications
There are a lot of ODU
S12L0C-P05PPH0-9200 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER