S12L0C-P05MPH0-0000
Mfr.Part #
S12L0C-P05MPH0-0000
Contact Finish Thickness - Mating :
ODU USA
Product Category :
Circular Push Pull Connectors
Voltage Rating :
600V
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Current Rating (Amps) :
12A
Gold
RoHS :
Details
Number of Positions :
5
Tradename :
ODU MINI-SNAP
Termination :
Solder Cup
Product Type :
Circular Push Pull Connectors
Brass
Subcategory :
Circular Connectors
Brand :
Datasheets
S12L0C-P05MPH0-0000
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 5 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S12L0C-P05MPH0-0000 Overview
S12L0C-P05MPH0-0000 Features
ODU MINI-SNAP? L series
S12L0C-P05MPH0-0000 Applications
There are a lot of ODU
S12L0C-P05MPH0-0000 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER