S12K0C-P07MPH0-6500
Mfr.Part #
S12K0C-P07MPH0-6500
Description
ODU MINI-SNAP PLUG.SZ.2,SER.K,7P
Number of Positions :
7
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Current Rating :
12 A
Termination Style :
Solder
Number of Contacts :
7 Contact
Polyetheretherketone (PEEK)
RoHS :
Details
Termination :
Solder Cup
Cable Opening :
0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Current Rating (Amps) :
12A
Contact Gender :
Pin (Male)
Voltage Rating :
600V
Datasheets
S12K0C-P07MPH0-6500
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 7 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S12K0C-P07MPH0-6500 Overview
S12K0C-P07MPH0-6500 Features
ODU MINI-SNAP? K series
S12K0C-P07MPH0-6500 Applications
There are a lot of ODU
S12K0C-P07MPH0-6500 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER