S12K0C-P04MPH0-5000
Mfr.Part #
S12K0C-P04MPH0-5000
Description
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ2
Operating Temperature :
-40°C ~ 120°C
Cable Opening :
0.177" ~ 0.197" (4.50mm ~ 5.00mm)
Voltage Rating :
450V
Contact Gender :
Pin (Male)
Current Rating (Amps) :
12A
Termination Style :
Solder
Number of Positions :
4
Termination :
Solder Cup
Number of Contacts :
4 Contact
Current Rating :
12 A
Datasheets
S12K0C-P04MPH0-5000
Plug, Male Pins Brass Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Chrome over Nickel 0 Push-Pull
S12K0C-P04MPH0-5000 Overview
S12K0C-P04MPH0-5000 Features
ODU MINI-SNAP? K series
S12K0C-P04MPH0-5000 Applications
There are a lot of ODU
S12K0C-P04MPH0-5000 Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER