S0402-8N2G3
Mfr.Part #
S0402-8N2G3
Description
FIXED IND 8.2NH 600MA 130MOHM SM
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Current Rating :
600mA
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Inductance :
8.2nH
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Rated Current-Max :
0.6A
ECCN Code :
EAR99
Published :
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
4.4GHz
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Tolerance :
±2%
Test Frequency :
250MHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Datasheets
S0402-8N2G3
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD