S0402-6N8G3E
Mfr.Part #
S0402-6N8G3E
Description
FIXED IND 6.8NH 600MA 100MOHM SM
1 (Unlimited)
HTS Code :
Inductance :
6.8nH
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Q @ Freq :
19 @ 250MHz
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Current-Max :
0.6A
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±2%
Test Frequency :
250MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
19
Current Rating :
600mA
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Datasheets
S0402-6N8G3E
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD