S0402-4N7J1E
Mfr.Part #
S0402-4N7J1E
Description
FIXED IND 4.7NH 600MA 150MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
No
Current Rating :
600mA
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Current-Max :
0.6A
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Shielding :
No
Construction :
RECTANGULAR
Test Frequency :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Q @ Freq :
14 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Frequency - Self Resonant :
4.7GHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
14
Inductance :
4.7nH
JESD-609 Code :
e4
Datasheets
S0402-4N7J1E
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD