S0402-4N7J1
Mfr.Part #
S0402-4N7J1
Description
FIXED IND 4.7NH 600MA 150MOHM SM
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Inductance :
4.7nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
600mA
Q @ Freq :
14 @ 250MHz
JESD-609 Code :
e4
Frequency - Self Resonant :
4.7GHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±5%
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Rated Current-Max :
0.6A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
14
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Construction :
RECTANGULAR
Test Frequency :
250MHz
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Datasheets
S0402-4N7J1
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD