S0402-4N7H2C
Mfr.Part #
S0402-4N7H2C
Description
FIXED IND 4.7NH 600MA 150MOHM SM
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Current Rating :
600mA
Inductance :
4.7nH
JESD-609 Code :
e0
Quality Factor-Min (at L-nom) :
14
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Rated Current-Max :
0.6A
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Number of Functions :
1
HTS Code :
Test Frequency :
250MHz
Published :
Q @ Freq :
14 @ 250MHz
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER NICKEL
Frequency - Self Resonant :
4.7GHz
Tolerance :
±3%
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
S0402-4N7H2C
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD