S0402-4N7H2B
Mfr.Part #
S0402-4N7H2B
Description
FIXED IND 4.7NH 600MA 150MOHM SM
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±3%
Inductance :
4.7nH
Q @ Freq :
14 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant :
4.7GHz
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER NICKEL
JESD-609 Code :
e0
Rated Current-Max :
0.6A
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
14
Current Rating :
600mA
Test Frequency :
250MHz
Datasheets
S0402-4N7H2B
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD