S0402-4N7G2E
Mfr.Part #
S0402-4N7G2E
Description
FIXED IND 4.7NH 600MA 150MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
Terminal Finish :
TIN LEAD OVER NICKEL
Q @ Freq :
14 @ 250MHz
Rated Current-Max :
0.6A
Inductance :
4.7nH
ECCN Code :
EAR99
Bulk
HTS Code :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
14
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Current Rating :
600mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e0
Test Frequency :
250MHz
Frequency - Self Resonant :
4.7GHz
Tolerance :
±2%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Datasheets
S0402-4N7G2E
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD