S0402-4N7F3C
Mfr.Part #
S0402-4N7F3C
Description
FIXED IND 4.7NH 600MA 150MOHM SM
Inductance :
4.7nH
DC Resistance (DCR) :
150mOhm Max
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.030 0.76mm
Rated Current-Max :
0.6A
Frequency - Self Resonant :
4.7GHz
Inductance Frequency - Test :
250MHz
Test Frequency :
250MHz
Current Rating :
600mA
Q @ Freq :
14 @ 250MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
14
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.043Lx0.025W 1.09mmx0.64mm
Tolerance :
±1%
RF INDUCTOR
HTS Code :
Datasheets
S0402-4N7F3C
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD